Mozaika szklana cegiełka wyróżnia się tle innych tym, że można ją przygotować na dwa sposoby. Jedno rozwiązanie polega na tym, że szklane kostki są przesunięte wobec siebie tak, że w rezultacie tworzą charakterystyczny układ. Jest on identyczny pod względem wizualnym do ścian z cegły. Drugi model jest bardziej tradycyjny – szklane elementy tworzą jednolitą, symetryczną całość. Warto dodać, że szklana mozaika sprawdza się w każdym pomieszczeniu. Może to być łazienka, czy kuchnia, ale także pokój, przedpokój, czy nawet salon. Dobór odpowiedniego koloru uprawnia nas do stwierdzenia, że będzie ona odpowiednia w każdym stylu wnętrzarskim, jak i w każdym pomieszczeniu bez względu na jego rozmiary.

Mozaika szklana cegiełka i jej optyczne możliwości

Koniecznie trzeba powiedzieć, że mozaika szklana cegiełka w małej przestrzeni będzie optycznie powiększać wnętrze. Dzieje się to za sprawą światła, które odbija się od błyszczących cegiełek. W przypadku, jeżeli chcielibyśmy optycznie pomniejszyć duże pomieszczenie, wystarczy, że zamontujemy mozaikę o matowej powierzchni. Będzie mieli wtedy do czynienia z pochłanianiem światła. Bez wątpienia można ją wykorzystać na wiele różnych sposobów. Może mieć charakter dekoracyjny w postaci na przykład pionowego pasa na ścianie. Może też działać na zasadzie kontrastu w stosunku do wyborów kolorystycznych całego pomieszczenia, gdzie zostanie zamontowana. Nic nie stoi na przeszkodzie, by z drugiej strony bez problemu komponowała się z całością, podkreślając któryś z elementów wnętrza.

Mozaika szklana cegiełka i jej kolorystyczne możliwości

W naszej ofercie jedna cegiełka ma rozmiar 23×73 mm. Mozaika szklana cegiełka dostępna jest we wszystkich kolorach RAL, przy czym warto nadmienić, że nic nie stoi na przeszkodzie, by mozaikę zaprojektować tak, by tworzyła mix kolorystyczny. Co jest jej atutem? Jest na pewno oryginalnym rozwiązaniem, co w praktyce oznacza, że zadowoli nawet najbardziej wymagające gusta. Jednocześnie jest bardzo praktyczna. Ze względu na swój rozmiar często służy do wykończenia trudno dostępnych miejsc. Zatem jeżeli w naszej przestrzeni znajdują się niestandardowe miejsca, wymagające wykończenia – mozaika nadaje się do tego idealnie. Warto też wiedzieć, że często jest wykorzystywana w sypialniach w formie dekoracji. Z kolei w łazienkach, jako obudowa wanien i pryszniców. Z popularniejszych rozwiązań mozaikę szklaną cegiełkę spotkamy w formie obudowy luster i blatów.

Skontaktuj się z nami

Chętnie zrealizujemy dla Państwa zamówienia, związane z omawianą wyżej mozaiką szklaną. Odpowiemy na ewentualne pytania. Można się z nami kontaktować drogą mailową – sklep@top-lazienka.pl lub telefonicznie: 728 846 406