Mówiąc o mozaikach najczęściej mamy na myśli małe kwadraciki układane na ścianach i podłogach w naszych domach. Ostatnio pojawia się również coraz więcej informacji o mozaikach sześciokątnych, które stają się bardzo popularne. Mozaika z prostokątnymi elementami została nieco zapomniana, a szkoda, ponieważ daje ona bardzo duże możliwości dekoracyjne.

Mozaika prostokątna

Jak sama nazwa wskazuje mozaika ta składa się z elementów w kształcie prostokąta. Dzięki temu można ją układać na wiele różnych sposobów. Mozaika prostokątna montowana na ścianie może być układana równo, dzięki czemu powstają szeregi i rzędy. Często pojawia się również tzw. cegiełka, gdzie poszczególne elementy częściowo  nachodzą na siebie. Mozaika składająca się z prostokątnych elementów może być również układana w „jodełkę”. Taki sposób montażu jest najczęściej stosowany w przypadku mozaiki układanej na podłodze kuchni, łazienki czy korytarza.

Mozaika prostokątna – kolory i wzory

Zaletą mozaiki prostokątnej jest nie tylko możliwość układania jej na wiele sposobów, ale również szeroka gama kolorystyczna i wzornicza dająca możliwość tworzenia oryginalnych i niepowtarzalnych dekoracji domów i mieszkań. Warto także pamiętać, że mozaika, niezależnie od kształtu jej elementów może być również podkładem dla fotografiami i grafik.

Mozaika prostokątna, to doskonały zamiennik popularnej mozaiki z kwadratowymi elementami. Dzięki prostokątnym elementom można ją układać na kilka sposobów. Dodatkowo szeroka gama kolorystyczna sprawia, że można z niej tworzyć niepowtarzalne kombinacje ozdobne.  Dlatego warto zastanowić się nad wyborem właśnie takiej mozaiki do swojego domu.

Przeczytaj również:

Mozaika szklana czarna cegiełka w kuchni