Mozaika szklana może nam się kojarzyć najczęściej z materiałem, montowanym w łazience, kuchni, czasem w przedpokoju. Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że większość z nas spotkała się z wykorzystaniem jej w formie obudowy luster, brodzików, blatów, czy ścian prysznicowych. Niewątpliwie, jeżeli tylko posiada odpowiednie parametry, montowana jest również na zewnątrz. W naszym sklepie kładziemy nacisk na mozaikę do kuchni, jak i do łazienki. Jest wyjątkowo odporna na tłuste nieczystości i łatwa do czyszczenia. W tym wpisie pokażemy mozaikę w nieco innym otoczeniu – mianowicie w stylu glamour.

Mozaika szklana i jej możliwości optyczne

Dla nikogo chyba nie będzie zaskoczeniem, że szklana mozaika może być na dwa sposoby wykorzystana w salonie. Jeżeli jest on mały, to jej montaż za sprawą odbijającego się światła, może optycznie powiększyć pomieszczenie. Jeżeli jest na odwrót, to za sprawą wyboru matowej powierzchni szklanej mozaiki, możemy pokusić się o optyczne zmniejszenie dużej przestrzeni. Ta uwaga jest nam potrzebna do tego, by zwrócić uwagę na tę pierwszą cechę. Bo fakt, że odbija się od mozaiki światło, mówi nam, że nie jest ona matowa, ale właśnie błyszcząca. A w stylu glamour poza nastrojowością, iluzorycznością, miękkimi tkaninami , szklanymi stolikami, czy szykownymi dekoracjami, znaczenie mają również lśniące przedmioty.

Element dekoracyjny w stylu glamour

O stylu glamour mówi się, że jest wyjątkowo gustowny, a jednocześnie decydują się na niego osoby, które lubią komfort, luksus, a nawet przepych i blask. Nie jest naszym celem podkreślanie tych cech, bo jesteśmy zdania, że wystarczy powiedzieć, że ma coś z baroku, gdzie liczą się oryginalne, ciekawe wzory, zdobienia, różnego rodzaju dodatki, które podkreślają jego wystrój. Mozaika szklana będzie w tym stylu prezentować się doskonale. Tym bardziej, że wystarczy wyzyskać z niej element dekoracyjny. Na przykład montując pionowy pas na ścianie. W stylu glamour o to właśnie chodzi, żeby pojawiające się elementy przykuwały naszą uwagę. I nawet nie w tym rzecz, żeby dominowały nad innymi, ale żeby dobrze potrafiły wpasować się w całość.

Elegancja i szyk

Można powiedzieć, że w tak pomyślanym salonie, pomieszczenie zyska na elegancji. Nawet, jeżeli zdecydujemy się na bardziej eksperymentalną ekspozycję – używając zdecydowanie różniących się od siebie pod względem kolorystycznym płytek. Zawsze, jeżeli zdecydujemy się na szklaną mozaikę, wnętrze zyska na szyku.


Zapraszamy zatem do kontaktu z nami. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania, doradzimy, wskażemy na najlepsze rozwiązania. Można do nas zadzwonić – 728 846 406 lub napisać drogą mailową – sklep@top-lazienka.pl