Nierdzewna blacha ozdobna to jedno z ciekawszych rozwiązań we współczesnej aranżacji wnętrz. Niemniej warto wiedzieć, że blachy te wykorzystuje się z powodzeniem również na zewnątrz. Do niedawna uważało się, że wprowadzają chłodny klimat ze względu na swoje właściwości. Jednakże od czasu, kiedy nowe technologie umożliwiły kolorystyczną rewolucję w ich obrębie, są coraz częściej doceniane. W naszej ofercie proponujemy blachy w kolorach złota, miedzi, brązu i niebieski. Zalecamy tez wybór ze względu na ich wykończenie, tj. szczotkowane lub polerowane. Każda z nich odznacza się nieco innymi walorami, co wyjaśnimy w dalszej części wpisu. Można je zamawiać w różnych rozmiarach. Jednakże maksymalny, jaki proponujemy wynosi 1240 mm/2450 mm.

Blacha ozdobna nierdzewna w rozmaitych realizacjach

Trzeba wiedzieć, że zanim blacha ozdobna nierdzewna znalazła zastosowanie we wnętrzach nowoczesnych mieszkań, była i jest nadal wykorzystywana w różnych gałęziach przemysłu. Najczęściej spotkamy się z jej realizacjami przy okazji budowy takich konstrukcji, jak maszyny, samoloty, statki, czy samochody. Już sam ten fakt świadczy o tym, że są one trwałe i solidne. Materiał ten z powodzeniem brany jest pod uwagę również w przemyśle elektronicznym i chemicznym. Jak zwracaliśmy uwagę wyżej – blachy ze względu na ich wykończenie można podzielić na trzy rodzaje: szczotkowane, polerowane i szlifowane. Efekt ten uzyskuje się dzięki obróbce ściernej. W naszej ofercie proponujemy blachy szczotkowane i polerowane.

Blacha ozdobna nierdzewna – szczotkowana i polerowana

Warto więc bliżej przyjrzeć się jednemu i drugiemu rodzajowi blachy ozdobnej nierdzewnej. Dzięki temu będziemy mieli jasność co do ich indywidualnych właściwości.

Blacha szczotkowana powstaje, jak sama nazwa wskazuje dzięki procesowi szczotkowania powierzchni. Jednocześnie wyostrza się jej struktura, a w efekcie ścieralność tak przygotowanej blachy jest w zasadzie znikoma. We współczesnym designie wnętrz, poleca się ją montować w kuchni. I są to najczęstsze zalecenia. Jednakże warto w tym miejscu dodać, że stosowana jest obecnie w każdym pomieszczeniu. I, jak w wielu tego typu sprawach, dużo zależy od nas samych i tego, gdzie uznamy, ze warto ją wykorzystać. Niemniej znajdziemy tak wykończone blachy również przy okazji produkcji zewnętrznych blatów.

Z kolei blacha polerowana osiąga dekoracyjny wygląd, dzięki temu, że powierzchnia przyjmuje lustrzany blask. Twierdzi się, że tego rodzaju nierdzewne blachy ozdobne osiągają wysoką wartość estetyczną za sprawą jednolitej warstwy zewnętrznej o wysokim połysku.

Skontaktuj się z nami

Wszelkie możliwe realizacje, związane z wykorzystaniem nierdzewnej blachy ozdobnej chętnie omówimy z Państwem, odpowiadając na pytania. Można się z nami kontaktować drogą mailową – sklep@top-lazienka.pl lub telefoniczną: 728 846 406.