Szklane panele, na których nadrukowane są fotografie pochodzące  z internetu lub wybrane przez użytkownika można spotkać dość często w naszych domach. Dziś jednak opowiemy, nie o panelach, ale o zupełnie nowej formie umieszczania zdjęć na ścianach, jaką jest mozaika z własnym zdjęciem. To bardzo ciekawy sposób na dekorowanie wnętrz nie tylko łazienki czy kuchni.

Mozaika ze zdjęciem

Aby stać się właścicielem mozaiki ze zdjęciem niestety nie wystarczy poszukać i kupić w internecie konkretnego modelu.  Najczęściej konieczne staje się zamówienie mozaiki u producenta. W pierwszej kolejności należy wybrać fotografię o wysokiej rozdzielczości. Może to być zdjęcie pochodzące z internetu albo fotografia rodzinna. Dobór grafiki uzależniony jest od prywatnych upodobań przyszłego właściciela. Następnie należy wybrać wielkość oraz kształt elementów. W naszym sklepie dostępne są mozaiki, których elementy są sześciokątne, kwadratowe lub prostokątne. Te ostatnie mogą być układane równo, jak cegiełki lub w jodełkę. Ponadto różne rodzaje mozaiki różnią się wielkością poszczególnych elementów. Dlatego warto mieć także ten szczegół na uwadze podczas wyboru idealnej mozaiki dla siebie.

Kiedy już wszystkie wytyczne dotyczące wyglądu mozaiki są ustalone można zgłosić się do producenta. W przypadku naszego sklepu wystarczy zadzwonić lub wysłać maila. W odpowiedzi pracownik przygotuje projekt i wycenę  mozaiki.

Wielkość obrazu

Standardowe mozaiki sprzedawane są w płachtach 30×30 cm. Jednakże mozaiki z nadrukiem mogą być przygotowane również w niestandardowych wymiarach. Ważne jest, aby podczas składania zamówienia poinformować pracownika sklepu o tym jak duża ma być mozaika.

Układanie

Montaż mozaiki z nadrukiem cyfrowym nie różni się od montażu innych mozaik. Poszczególne elementy mozaiki przymocowane są do specjalnego papieru lub siatki. Cała płachta przyklejana jest do wcześniej przygotowanej ściany za pomocą specjalistycznego kleju.

Mozaika ze zdjęciem w praktyce

Mozaika szklana z nadrukowanym zdjęciem to innowacyjna dekoracja mieszkania. Poza nietypowym i nowoczesnym wyglądem spełnia dokładnie takie same funkcje jak każda inna szklana mozaika. Ułożona na ścianie chroni ją przed wilgocią i zabrudzeniami. Jest łatwa do utrzymania w czystości. Aby usunąć z niej zabrudzenia wystarczy ściereczka i ciepła woda. Do mycia mozaiki można wykorzystać również delikatne detergenty.