Przyzwyczailiśmy się, że mozaiki w naszych domach to dekoracja składająca się z tysięcy małych kwadratowych płytek. Warto jednak wiedzieć, że są również mozaiki, których elementy mają zupełnie inne kształty. Jedną z dostępnych opcji jest mozaika heksagonalna.

Heksagony – czyli?

Heksagony to inaczej sześciany. Mozaika heksagonalna składa się z płytek w kształcie równobocznych sześcianów. Każda płytka styka się z sześcioma innymi, dzięki czemu powierzchnia pokryta tego rodzaju mozaiką swoim wyglądem przypomina plaster miodu.

Inna nie  znaczy gorsza

Często można spotkać się z obawami, że skoro mozaika ma nietypowy kształt, to pewnie będzie źle wyglądała na ścianie. W przypadku mozaik heksagonalnych ten argument jest zupełnie nietrafiony. Barwne sześciany ułożone obok siebie doskonale prezentują się na ścianach kuchennych czy łazienkowych. Ciekawą opcją może być również wykorzystanie heksagonów do ozdobienia ścian w innych pomieszczeniach, gdzie dekoracja z mozaiki nie jest tak oczywista, np. w salonie czy w sypialni.

Na jakie heksagony zwrócić uwagę?

Mozaika heksagonalna występuje w wielu bardzo różnych odsłonach. Wspaniale prezentują się zarówno mozaiki jednokolorowe jak i takie, które łączą w sobie elementy wielobarwne. Ciekawą opcją może być również mozaika heksagonalna z lustrzanych elementów. Ta ostatnia opcja świetnie sprawdzi się jako element zdobiący przedpokój lub sypialnię.

Heksagony z nadrukiem cyfrowym

Niedawno pojawiła się nowa możliwość wykorzystania szklanej mozaiki w kształcie sześcianów. Osoby zainteresowane mogą zamówić nadruk wybranego przez siebie zdjęcia lub grafiki. W ten sposób powstanie innowacyjna dekoracja ścienna do pokoju dziecięcego czy sypialni.

Mozaika heksagonalna, choć ciekawa i świetnie wyglądająca, nie ma jeszcze zbyt wielu miłośników. Polacy w swoich wyborach są tradycjonalistami i większość z nas boi się zaryzykować z nowymi wzorami, a szkoda, bo niektóre innowacje dotyczące wystroju wnętrz są warte uwagi.