Zastosowanie mozaiki szklanej, w której specjalizuje się sklep top-mozaika, jest uniwersalne. Montowana jest na zewnątrz w postaci mozaiki basenowej lub do zdobienia elewacji. Z kolei wewnątrz budynków najczęściej jej realizacje spotkamy w postaci mozaiki kuchennej lub łazienkowej. Wykorzystanie mozaiki szklanej możemy opisać w innym kluczu, ponieważ spotkamy się z nią w budynkach użyteczności publicznej, jak również w prywatnych firmach. W tym pierwszym wariancie nie będą to tylko baseny, ale na przykład łazienki klubów sportowych. W tym drugim modelu – wszędzie tam, gdzie docenia się ich łatwość utrzymania oraz ciekawy element wykończenia. Przede wszystkim dlatego, że rodzaje zdobienia są tutaj niezwykle pomysłowe i bez problemu znajdziemy wśród nich interesujące nas rozwiązanie.

Zastosowanie mozaiki szklanej – krótka historia

Warto wiedzieć, że zastosowanie mozaiki szklanej nie jest domeną współczesności. Mozaika znana była przed naszą erą. Przy czym wtedy stosowano ją najczęściej w charakterze zdobniczym. Wykorzystywano do tego kolorowe kamienie, szkło lub ceramikę. I z tych elementów, na uprzednio przygotowanym podłożu, robiono dekoracyjne wzory. Szklana mozaika w formie szklanych okładzin pojawiła się dość wcześnie, bo w pierwszych wiekach nowej ery. Wykorzystywano wtedy nieprzezroczyste szkło, barwione na popularne wtedy kolory: różowy, zielony, czy niebieski. Chodziło o to, by jak najlepiej oddać kolory natury. Jednym słowem małe kawałki szkła, osadzane tak, by tworzyły całość, towarzyszą ludzkości niemal od zawsze. Ich obecność we współczesnych realizacjach zewnętrznych i wewnętrznych jest nie tylko powrotem do znanych technik wykończenia wnętrz. Jest również estetycznym i praktycznym rozwiązaniem, które sprawdza się chociażby na każdej zaokrąglonej lub niejednorodnej powierzchni.

Zastosowanie mozaiki szklanej – bogaty wybór

Zastosowanie mozaiki szklanej zależne jest również od otoczenia. Top-mozaika oferuje w tym zakresie bogaty wachlarz rozwiązań. Również takich, gdzie od mozaiki będzie wymagana większa odporność na wysokie lub niskie temperatury i ścieranie. To właśnie dzięki zastosowaniu specjalnych modeli – mozaika szklana bez problemu może być wykorzystywana w plenerze. Proponujemy ze względu na rodzaj zdobienia mozaiki monokolorowe (od wykończenia pastelowego po metaliczny), brokatowe, metalizowane, zdobione drukiem cyfrowym, szklane cegiełki i wiele innych.

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy doświadczoną firmą na rynku, specjalizującą się w sprzedaży mozaik szklanych. Chętnie odpowiemy na Państwa ewentualne pytania, nasi pracownicy profesjonalnie doradzą i wskażą na optymalne rozwiązania. Kontakt z nami: sklep@top-lazienka.pl lub drogą telefoniczną: 728 846 406