Dla osób, które szukają nowych rozwiązań dla swoich pomieszczeń, wybór mozaiki do łazienki, salonu lub innego wnętrza, może być tym, co spełni nasze oczekiwania. Tym bardziej, że do wyboru mamy różne rodzaje, jak i wzory. Nas w tym artykule będzie interesowała mozaika metalowa i to jej poświęcimy najwięcej miejsca. Niemniej jest ona spośród dostępnych rozwiązań, jednym z młodszych wariantów. Popularne są przecież mozaiki szklane, gresowe, czy kamienne. Wszystkie one są ciekawą alternatywą dla klasycznych płytek, które w poprzednich latach zdominowały naszą wyobraźnię. Można je było spotkać wszędzie – w pomieszczeniach prywatnych, jak i użyteczności publicznej. Wydawało się nawet, że już nic innego nie jest w stanie przełamać tego estetycznego monopolu. I wtedy właśnie pojawiła się mozaika.

Mozaika metalowa, czyli oryginalne rozwiązanie

Jak już wspomnieliśmy mozaika metalowa to dość nowy wariant, który na tle rozwiązań, opartych na innych materiałach, wyróżnia się oryginalnością. Przede wszystkim dlatego, że mamy tutaj do czynienia z blachą. To ona stanowi część użytkową, prezentującą się na zewnątrz. Może być wykończona w stylu matowym lub posiadać odpowiedni połysk. A, że mozaika tym się wyróżnia na tle wspomnianych płytek ceramicznych, że jest osadzona na arkuszach o kształcie kwadratu, to w przypadku mozaiki metalowej mówimy o kompozycji blaszek. I wydaje się, że już sam ten fakt sprawia, że mamy do czynienia z czymś oryginalnym, a więc i wyjątkowym.

Mozaika metalowa, czyli Inox Steel

Mozaika metalowa, którą proponuje nasz sklep, ma nazwę Inox Steel. Oferujemy je w kształcie kwadratu o rozmiarach 30×30 cm. Przy czym warto zwrócić uwagę, że proponujemy w tym zakresie dwa rodzaje. Takie, gdzie wymiar jednej, pojedynczej kostki wynosi 20×20 mm i inne z rozmiarem pojedynczej kostki, wynoszącej 48×48 mm. Obok kwadratowych kształtów, dobrze wiedzieć, że proponujemy również mozaikę metalową w kształcie heksagonu w rozmiarze 32 mm. Najczęściej tego rodzaju mozaika wykorzystywana jest w łazience. Co nie znaczy, że tylko temu pomieszczeniu jest dedykowana. Podobnie, jak inne mozaiki, można ją montować w salonach, kuchniach i wszędzie tam, gdzie pozwala nam na to nasza wyobraźnia.

Od całej powierzchni po element dekoracyjny

Na koniec warto dodać, że każdy rodzaj mozaiki jest stosowany w rozmaitej formie. Może być położony na całej powierzchni ściany lub stosowany, jako element dekoracyjny. Jeżeli jeszcze ten pierwszy sposób jest dość dobrze znany z innych realizacji, to ten drugi najczęściej wzmacnia określone fragmenty pomieszczenia. Sprawia, że dzieje się wokół nich za sprawą mozaiki wiele ciekawego. Przede wszystkim dlatego, że dzięki jej strukturze, istnieje wiele ciekawych, wykończeniowych rozwiązań. Nie trzeba, jak w przypadku płytek ceramicznych, docinać ich, szczególnie, kiedy myślimy o wykończeniu profilowanym.

Zapraszamy do kontaktu

Nie tylko w sprawie mozaiki metalowej można się z nami kontaktować drogą mailową – sklep@top-lazienka.pl lub telefoniczną: 728 846 406