Coraz częściej i chętniej zmieniamy wnętrza naszych domów i mieszkań. Stale pokazują się nowe produkty i inspiracje, za którymi chcemy podążać. O ile aranżacja salonu, czy sypialni opiera się na zmianie koloru ścian i mebli, tak o wiele trudniej dokonać zmian w łazience. Jakie kafelki wybrać? W jaki sposób stworzyć mozaikę? Z pewnością te i wiele innych pytań, zadają sobie osoby, które planują w najbliższym czasie remont. Poniżej opis najciekawszych trendów w łazience.

MOZAIKA W ŁAZIENCE

Obecnie niezwykle popularne są łazienki zachowane w stylu czarnym z dodatkiem bieli. Ze względu na stałe wytwarzanie pary wodnej większość osób wybiera kafelki zamiast tradycyjnie pomalowanych ścian.

Jakie wzory są najpopularniejsze?

Wśród popularnych inspiracji królują przede wszystkim czarne heksagony. Zanim jednak przejdziemy do szczegółów, słowem wstępu wyjaśnię przytoczone pojęcie. Heksagony to nic innego jak sześciokątne kafle, które układamy na wzór plastra miodu. Możemy dowolnie mieszać kolory lub wybrać jednolity odcień.

Mozaika szklana stanowi nie tylko walor estetyczny, ale również ułatwia utrzymanie czystości, dzięki łatwym możliwością pielęgnacji. Wiele osób wybiera ciemne kolory heksagonów i białe dodatki.

Do jakiego stylu wybrać heksagony?

Tak naprawdę interpretacja może być dowolna. Ze względu na popularność kolorów z pewnością idealnie sprawdzą się stylu przypominającym retro.

Dobrym pomysłem będzie również styl industrialny, który cechuje się surowym i prostym wnętrzem o określonych bryłach.

Zdarza się również, że możemy zobaczyć heksagony przypominające pikowaną teksturę. Najczęściej mają biały kolor i czarną kropkę pośrodku łączeń, co również wydaje się ciekawe dla oka.

Jeżeli zdecydujemy się na ciemne kolory, wówczas warto rozważyć dodanie dużego lustra w łazience, które optycznie powiększy przestrzeń. Wiele osób wybiera mozaiki tylko na jednej ścianie. Nie ma określonych reguł związanych z tym, w jakiej konfiguracji się znajdują, więc idealnie sprawdzą się zarówno w łazience z prysznicem, jak i wanną.

Szczegóły techniczne

Grubość szkła wynosi 8 mm, więc praktycznie nie zabiera nam przestrzeni, dlatego bez problemu możemy wykorzystać mozaikę w całej, nawet małej, łazience.

Wykonane są ze szkła, dzięki czemu możemy myć je w tradycyjny sposób, jak typowe kafle.

 

Czarne heksagony z pewnością stanowią innowację w stylizacji wnętrz łazienek. Wiele osób coraz częściej odchodzi od typowy i standardowych rozwiązań, aby stale podążać za trendami. Remont łazienki wykonujemy, co kilka lat, zatem warto dokładnie przemyśleć wybór produktów, aby służył nam jak najdłużej.