Wraz z mijającym rokiem, proponujemy, aby przyjrzeć się temu, jak listwy metalowe są w stanie urozmaicić każdą nowoczesną łazienkę. Jak można się domyślać, mają one charakter ozdobny i występują w połączeniu z glazurą. Jeszcze kilkanaście lat temu czymś naturalnym było, że dekory w takich sytuacjach, pochodziły z tego samego materiału, co płytki. Dzisiaj odchodzi się od tego rozwiązania. Może nie jest to jeszcze powszechny trend, niemniej coraz częściej korzysta się z tej opcji. Listwy ozdobne można też potraktować w symboliczny sposób w kontekście zbliżającego się Nowego 2022 Roku. Można je potraktować, jako formę życzeń, aby ten nowy rok przyniósł wiele ozdób, ozdobników do naszego życia.


Listwy metalowe – gwarancja trwałości
A dlaczego warto zwrócić uwagę na listwy metalowe? Po pierwsze dlatego, że są gwarancją trwałości. Nie tylko dlatego, że listwy te są nierdzewne, to jeszcze wszędzie tam, gdzie panuje większa wilgotność lub istnieje możliwość zetknięcia się ich z wodą, bez problemu sobie z tym poradzą. Na pewno jest to zabieg, który wpływa na estetykę wykonania całego projektu, związanego z montażem glazury. A jednocześnie jego wykonanie jest praktyczną gwarancją, że same płytki będą dzięki temu chronione przed uszkodzeniem.


Listwy metalowe w różnych pomieszczeniach
Warto przy okazji zwrócić uwagę na to, że listwy metalowe nie muszą być wykorzystane tylko w kuchni. Można je zamontować z takim samym skutkiem w kuchni, salonie, przedpokoju a nawet sypialni. Wszystko tutaj zależy od naszej inwencji oraz pomysłów na aranżację poszczególnych wnętrz. Listwa metalowa może kojarzyć się np. z pomieszczeniami, w których dominuje styl glamour. Niemniej – jak już wspomnieliśmy – ma ona charakter ozdobny i prawdę mówiąc nic nie stoi na przeszkodzie, aby odnalazły się one w takich stylach wnętrzarskich, jak skandynawski, art. deco, eklektyczny, czy industrialny.


Dekory na podłodze i na ścianie
Listwy metalowe świetnie też prezentują się nad umywalkami, spłuczką klozetową, czy wanną. W tym ostatnim przypadku można na wiele sposobów wykorzystać ten swoisty dekor, np. jako formę obudowy. Bardzo ciekawe są połączenia listew z miejscami, gdzie dominuje drewno. Nie jest też tajemnicą, że poza wymienionymi miejscami, dekory te wykorzystuje się również na podłodze. Szczególnie w miejscach, kiedy chce się wyraźnie oddzielić jedną warstwę płytek od drugiej lub jedną część pomieszczenia od drugiej części. Szczególnie wtedy, kiedy w jednym wnętrzu funkcjonują dwie przestrzenie o odmiennym przeznaczeniu.


Życzenia Noworoczne
Na koniec, zamieszczając ten krótki wpis w przeddzień Nowego Roku, życzymy Państwu jak najlepszych wyborów w 2022 roku, wielu ciekawych wyzwań, jak i wielu przyjaciół w swoim najbliższym otoczeniu.