Kuchnia to jedno z najczęściej używanych pomieszczeń w każdym domu. Tutaj przygotowuje się posiłki i przechowuje żywność. Ponadto kuchnia w wielu domach spełnia także funkcję jadalni a nawet miejsca spotkań. Skoro pomieszczenie to spełnia tak wiele różnych zadań powinno być do każdego z nich odpowiednio przygotowane. Przede wszystkim musi ładnie wyglądać.

O wyglądzie pomieszczenia kuchennego decyduje wiele elementów, a jednym z nich są odpowiednio wykończone ściany. Obecnie w kuchniach możemy spotkać duże powierzchnie malowane farbą, a niekiedy także przykryte tapetą. Jednakże tego typu wykończenia nie sprawdzają się zupełnie nad blatami oraz kuchenką. Są to newralgiczne miejsca każdej kuchni, ponieważ to właśnie na blatach przygotowuje się posiłki, co często wiąże się z brudzeniem nie tylko powierzchni, na której wykonuje się czynności ale również ścian przylegających do niej. Częstym i trudnym do czyszczenia zabrudzeniom ulegają także ściany znajdujące się za kuchenką. Tutaj z kolei mamy do czynienia z zabrudzeniami tłustymi, których nie można się pozbyć. Jednym ze sprawdzonych sposobów na zabezpieczenie ścian przed zabrudzeniami powstającymi podczas przygotowywania posiłków jest ułożenie na ścianach elementów ceramicznych lub szklanych, które można bez problemu czyścić.

Niedawno decyzję o remoncie kuchni podjął jeden z naszych klientów. Wśród wielu prac remontowych na liście znalazło się także ułożenie mozaiki na ścianie za blatem. Choć kuchnia jest niewielkich rozmiarów klient zdecydował się na mozaikę w kolorze czarnym. Wprawdzie można by stwierdzić, że pomysł z ciemną mozaiką w tak małym pomieszczeniu nie jest najlepszym, to jak się okazało jest wręcz przeciwnie. Wybrana przez klienta szklana mozaika Czarna Ice ułożona nad blatem okazała się strzałem w dziesiątkę. Charakterystyczna budowa mozaiki sprawia, że od ściany odbija się światło we wszystkich kolorach tęczy, co prezentuje się bardzo oryginalnie.  Czarny kolor w połączeniu z jasnymi frontami mebli świetnie się komponuje i sprawia, że ta niewielka kuchnia staje się bardzo eleganckim pomieszczeniem. Bez wątpienia będzie tu można nie tylko ugotować obiad bez obawy o zabrudzenie ścian, ale także spędzić miło czas z koleżanką przy kawie.