Mozaika szklana jest materiałem, który z powodzeniem można wykorzystać nie tylko w kuchni, ale również w łazience, przedpokoju, czy salonie. Montowana jest nawet na zewnątrz jeżeli tylko pozwala na to specyfikacja producenta. Musi wtedy przede wszystkim odznaczać się odpornością na mróz. Warto dodać, że może ona przybierać w pomieszczeniach rozmaite formy. Być głównym motywem, wypełniając tym samym większość przestrzeni. Może również stanowić dekoracyjny pas, urozmaicając tym samym styl pomieszczenia i nadając mu oryginalniejszego wyglądu. Wykorzystywana jest również w formie kontrastu. Stanowi wtedy kolorystycznie odmienną stylistykę od obowiązującej w danym wnętrzu.

Mozaika szklana w stylu glamour

Na pierwszy rzut może się wydawać, że mozaika szklana została wręcz stworzona do stylu glamour. I tak też najczęściej się o niej mówi. Żeby dobrze zrozumieć jej możliwości, wystarczy, że przyjrzymy się kilku charakterystycznym cechom tego stylu. Nieodzownie kojarzy się on z z pewnego rodzaju przepychem, czarem i elegancją. Owszem, był on niegdyś jednoznacznie kojarzony z przepychem, który towarzyszył stylowi życia hollywoodzkich gwiazd na początku XX wieku. Dzisiaj przeciwieństwem glamour jest minimalizm, industrializm, czyli wszystko to, co wiąże się z nowoczesnością. Niemniej styl ten lub jego elementy nad są dzisiaj w modzie i nic nie wskazuje na to, by kiedykolwiek miał odejść do lamusa.

Mozaika szklana, czyli elegancja i czar

Mozaika szklana zatem nawet jeżeli nie stanowi większej całości stylu glamour wnosi do wnętrza coś eleganckiego i czarownego. W odróżnieniu od innych odmian, np. ceramicznych, jest niezwykle uniwersalna. Już sam fakt, że może ona z powodzeniem być montowana w innych pomieszczeniach niż tylko łazienka, czy kuchnia, dobitnie świadczy o jej wielostronności. O jej możliwościach niech świadczy również fakt, że jest ona dostępna w rozmaitych realizacjach pod kątem kolorystycznym, faktury, jak i kształtu. Mozaika szklana może mieć na przykład powietrznię matową lub lustrzaną, a przy tym być biała lub w barwna, jednocześnie w kształcie trójkątów, rombów lub kwadratów itp.
Na koniec warto dodać, że mozaikę szklaną utrzymuje się w czystości bardzo łatwo. Wystarczy do tego nawilżona szmatka i płyn do naczyń. Podobnie jej montaż jest dzisiaj niezwykle uproszczony.

Zapraszamy do kontaktu

W sprawie mozaiki szklanej, jak również w przypadku każdej innej oferty naszego sklepu można się z nami kontaktować drogą mailową – sklep@top-lazienka.pl lub telefoniczną: 728 846 406