W swoich wpisach często zwracamy uwagę, że mozaika szklana, to niezwykle uniwersalny materiał, który sprawdza się niemal w każdym wnętrzu. Czy będzie to łazienka, kuchnia, przedpokój, a nawet salon – bez problemu je zamontujemy. Przypominaliśmy również, że w przypadku, kiedy mamy do czynienia z produktem mrozoodpornym, to bez problemu można je wykorzystać na zewnątrz. W dodatku współczesna propozycja szklanej mozaiki sprawia, że konkuruje ona bez kompleksów z innymi materiałami, wykorzystywanymi w sztuce wykończenia wnętrz. Między innymi dlatego,
że posiada bogatą ofertę faktur, kolorów i kształtów. W tym artykule zwrócimy uwagę na monokolory, czyli jednolite barwy szklanej ceramiki oraz wytłumaczymy czym jest kolorystyka RAL, z której można skorzystać w naszej ofercie.

Mozaika szklana monokolory

W ofercie sklepu top-mozaika znaleźć można zakładkę, w której mozaika szklana monokolory jest zaprezentowana w wielu rozmaitych realizacjach. Zwracamy tam uwagę, że produkujemy mozaikę w tym zakresie w wykończeniu pastelowym oraz metalicznym. A w samej produkcji korzystamy z najlepszych materiałów, dostarczanych przez europejskich dostawców. Warto przy tym zwrócić uwagę na znaczenie monokoloru we współczesnych trendach. Bo trzeba wiedzieć, że są one widoczne nie tylko w wystroju wnętrz, ale również w innych obszarach, jak na przykład w modzie. I nawet jeżeli w tej branży jest to trend, który zyskuje na popularności z roku na rok, to w zakresie, który nas tutaj interesuje (wykończenia wnętrz) jest niezwykle popularny i jednocześnie nowoczesny. Nie tylko, że architekci i projektanci obecnie stawiają na minimalizm kolorystyczny, podkreślając zarazem jego uniwersalność. Za tym gestem można zauważyć, że wraz z nim zmieniają się nie tylko przyzwyczajenia kolorystyczne, ale dostrzega się w tym wyborze pewną dostojność i szlachetność.
Warto też dodać, że monokolor w mozaice szklanej to gwarancja końcowego efektu i elegancji.

Cała kolorystyka RAL dostępna w ofercie

Warto też wytłumaczyć, czym jest kolorystyka RAL, która w przypadku naszego sklepu top-mozaika jest dostępna w pełnym wymiarze. Otóż system ten opiera się na oznaczaniu barw, które są wykorzystywane między innymi w symbolice kolorów w farbach do metalu, lakierów samochodowych, jak i w wielu innych zastosowaniach. System ten pochodzi jeszcze z pierwszej połowy XX wieku, a dokładnie od 1927 roku. I pierwotnie zawierał oznaczenie 30 barw, a obecnie ponad 200.

Zapraszamy do kontaktu

Pracownicy sklepu Top-mozaika odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania, udzielą profesjonalnych porad i pomogą w dokonaniu właściwego i optymalnego rozwiązania. Kontakt z nami: sklep@top-lazienka.pl lub drogą telefoniczną: 728 846 406.