Mozaika pojawia się coraz częściej w naszych łazienkach. Choć nadal mamy sentyment do mozaiki ceramicznej, to na ścianach coraz częściej pojawia się także mozaika ze szkła. Klasyczne kolory biel, czerń, brąz czy niebieski w różnych odcieniach i kombinacjach to standard. Zupełnie inaczej jest z czerwienią. Ten kolor jako dodatek w mieszkaniach wymaga niezwykłej odwagi. Są jednak ludzie, którzy podejmują wyzwanie – tak jak np. nasz klient.

Jeden z naszych klientów do swojego mieszkania wybrał przepiękną szklaną mozaikę w kolorze czerwonym. Mozaika trafiła do łazienki. Powstał z niej blat, w który wbudowana została klasyczna, biała umywalka.

Trzeba przyznać, że nawet w naszej firmie mieliśmy obawy dotyczące tego jak będzie prezentowało się połączenie bieli z czerwienią. Jak można zobaczyć na zdjęciu nasze obawy okazały się bezpodstawne. Czerwona mozaika wspaniale prezentuje się w połączeniu z białymi dodatkami. Delikatnie połyskująca, szklana powierzchnia nadała łazience nowego blasku.

Jak można przekonać się na przykładzie naszego klienta nie warto obawiać się ostrych i wyrazistych kolorów. Czasami warto zaryzykować, bo w ten sposób można osiągnąć niezwykłe efekty.