Mozaika szklana arabeska to dzisiaj jedno z bardziej rozchwytywanych wzorów, wykorzystywanych najchętniej w łazienkach i kuchniach. Chociaż nie tylko. Rozwiązania mozaikowe podbiły rynek już dawno temu, a producenci wciąż zaskakują paletą rozwiązań. Do niedawna popularne były (i nadal są) tradycyjne mozaiki, opierające się na małych kwadracikach. Od pewnego czasu dostępne są w kształcie marokańskiej koniczyny. Jest to wzór na tyle oryginalny i ciekawy, że widoczny jest prawie wszędzie. Spotkamy się z dywanami, zdobionymi marokańską koniczyną, ciekawymi tapetami, czy nawet firanami. Ten egzotyczny, ozdobny element podbił wyobraźnię klientów i jest chętnie wybierany ze względu na swoją niecodzienną, wyróżniającą się stylistykę.

Mozaika szklana arabeska – kolorystyka

Mozaika szklana arabeska w naszej ofercie stawia na wiele kolorów. Zdajemy sobie sprawę, że poza oryginalnymi kształtami dla Klienta istotna jest również dostępna paleta kolorystyczna. Warto wymienić w tym miejscu te najważniejsze barwy, które spotykają się z dużym zainteresowaniem. Są to mozaiki białe, szare, turkusowe, czerwone, kobaltowe, zielone, złote, miedziane, srebrne, jak i czarne. Już sam ten zestaw mówi o ogromnych możliwościach tego rozwiązania, związanego z wykończeniem wnętrz. Często jest przecież tak, że nie remontujemy od podstaw pomieszczeń, a raczej szukamy nowych rozwiązań, które je uatrakcyjnią. Różnorodność kolorystyczna jest tutaj kluczem do sukcesu. Pozwala tak zaplanować wnętrza, aby wybrana mozaika doskonale wpasowała się do zastanego wystroju.

Mozaika szklana arabeska – marokańska koniczyna

Mozaika szklana arabeska w dużej mierze opiera się na oryginalności marokańskiej koniczyny. Poświęćmy jej trochę miejsca. Ma czterolistny kształt, ale to, co ją wyróżnia, to szczególna kreska, charakterystyczna dla wschodniej ornamentyki. W związku z tym, że zdecydowanie odstaje nie tylko od tradycyjnej koniczyny, jak również od rozwiązań, do których w tej części świata jesteśmy przyzwyczajeni, jest traktowana nie tylko jako wyraz gustu, ale również awangardy. Dlatego tak chętnie wykorzystywana jest w nowoczesnych pomieszczeniach, gdzie liczy się pewien nowatorski sznyt i niebanalne wykończenie. Niemniej nie sposób odebrać jej uniwersalności. Tak, jak możemy sobie ją wyobrazić w nowoczesnej kuchni, tak samo nic nie stoi na przeszkodzie, by zamontować ją w klasycznej łazience.

Znaczenie spoiwa

Na koniec warto też zdawać sobie sprawę, że o tym, jak będzie się prezentować mozaika szklana arabeska, liczy się również użycie fugi, a dokładnie odpowiedniego koloru. Jeżeli będzie kontrastować z kolorem samej mozaiki, na pewno wydobędziemy jej aranżacyjny charakter. Z kolei jeżeli zdecydujemy się na pastelowe spoiwo, osiągniemy elegancką strukturę, która będzie ciekawie korespondować z innymi miejscami w pomieszczeniu.