Mozaika granatowa cegiełki jako obudowa wanny

Mozaika to dobry wybór praktycznie do każdej łazienki. Sprawdzi się ona zarówno w małych, jak i większych pomieszczeniach. Będzie wyglądać elegancko, jednocześnie pozostając niezwykle funkcjonalną.

Nowoczesna łazienka – ledy, mozaika, czerń i biel

Aranżacja przedstawiona na zdjęciu tworzy we wnętrzu unikalny klimat. Jest lekko ascetyczna, nowoczesna, ale jednocześnie bardzo stylowa. Granatowo-biała aranżacja łazienki jest niezwykle wdzięczną bazą projektową, którą podkreślić można nowoczesnym oświetleniem w innym kolorze. Tak, jak w tym przypadku, gdzie mozaika podświetlona diodami LED nadaje całemu wnętrzu głębi i designerskiego wyglądu.

Niezwykle ważne w łazience są również proporcje kolorów. Na zamieszczonym zdjęciu widzimy, że żaden z nich nie uzyskuje przewagi nad drugim. Tylna jasna ściana powoduje zwiększenie odczucia głębi, a podłoga optycznie wydłuża pomieszczenie. Mozaika granatowa cegiełki jako obudowa wanny powoduje, że zdaje się ona bardziej kompaktowa. A efekt ten pogłębia sprytnie dobrane światło. To idealne rozwiązanie dla wnętrz, które nie mają zbyt dużego metrażu. Połączenie dwóch kontrastujących ze sobą kolorów daje możliwość optycznego kształtowania dostępnej przestrzeni.

Bardzo korzystnie na całościowy odbiór łazienki – i jednocześnie nadanie jej przestronności – działają płytki pięknie odbijające światło. Dzięki nim mamy wrażenie większej przestrzeni i jednocześnie możemy podziwiać ciekawie prezentujące się efekty świetlne.

Dlaczego mozaika?

Mozaika to wykończenie łazienkowe, które sprawdza się praktycznie zawsze. Nie oznacza to jednak jej pospolitości, a wręcz przeciwnie. Nadaje ona całemu pomieszczeniu eleganckiego wyrazu przez subtelne nawiązania do antycznych łaźni. Prezentowana na zdjęciu mozaika jest utrzymana w jednolitej, granatowej barwie. Kolor mozaiki został dobrany do płytek ceramicznych. Dzięki czemu utworzony został spójny obraz.

Płytki mozaikowe dają niezwykłe możliwości aranżacyjne. Ich małe rozmiary sprawiają, że możemy tworzyć z nich zaokrąglone narożniki (jak w tym przypadku), czy też zgrabne łączenia z podłogą. Mozaika wprowadza do łazienki ład i harmonię. Służy również jako strażnik stref. Może łączyć lub dzielić przestrzeń. Tutaj wyraźnie pokazuje, gdzie znajduje się granica miejsca kąpielowego. Podkreślają to również przemyślanie umiejscowione LED-y. Użycie mozaiki w zabudowie wanny wyróżnia ten element łazienki z całej jej przestrzeni. Staje się ona jedynym w swoim rodzaju ornamentem, który zachęca do skorzystania z kąpieli.

Mozaika szklana granatowa cegiełki jest dostępna pod adresem Mozaika Granatowa Cegiełki