Łazienka to pomieszczenie, w którym panują bardzo specyficzne warunki. Zazwyczaj  jest tam nieco inna temperatura niż w pozostałych pomieszczeniach oraz znacznie większa wilgotność. Wiąże się to przede wszystkim z używaniem w tym pomieszczeniu wody. Podczas kąpieli czy wykonywania innych czynności higienicznych na ścianach  łazienki osadza się para wodna a także drobiny mydła oraz kosmetyków używanych np. podczas kąpieli. W naszym kraju w wielu miejscowościach woda jest bardzo twarda, co powoduje dodatkowo powstawanie na ścianach nieładnych zacieków. Niestety temu procesowi nie da się zapobiec można jednak pokryć ścianę materiałem, który da się łatwo wyczyścić. Do tego celu doskonale nadaje się szklana mozaika czarna z heksagonów.

Dziś pragniemy pokazać mozaikę sześciokątną w kolorze czarnym, którą wybrał jeden z naszych klientów. Została ona wykorzystana do wykończenia fragmentu ściany znajdującego się między nowoczesną umywalką a prostym, dużym lustrem. Mozaika w tym wypadku świetnie się prezentuje a dodatkowo jest bardzo praktyczna. Jej gładka powierzchnia sprawia, że wszelkie zacieki czy zabrudzenia dają się łatwo wyczyścić. Wystarczy miękka, wilgotna ściereczka, aby mozaika znów błyszczała czystością.

W przypadku wybranej przez klienta mozaiki bardzo ciekawy jest także kształt poszczególnych elementów. Większość z nas jest przyzwyczajona jest do mozaik, których kostki są kwadratowe, natomiast rzadko spotykanym rozwiązaniem są sześciokąty. Nie oznacza to jednak, że mozaiki heksagonalne są gorsze, wręcz przeciwnie, prezentują się bardzo oryginalnie i elegancko.

Poza rzadko spotykanym kształtem elementów mozaiki na jej korzyść działa także elegancki czarny kolor. W połączeniu z białymi i drewnianymi dodatkami pomieszczenie prezentuje się naprawdę wspaniale.