Kuchnia to miejsce, gdzie ściany są szczególnie narażone na tłuste zabrudzenia. Dlatego bardzo często jako materiału wykończeniowego w pomieszczeniach i aneksach kuchennych używa się szkła lub ceramiki. Nasz klient wymarzył sobie aneks kuchenny w kolorze czarno białym, gdzie do wykończenia ściany wykorzystane są drobne elementy białej mozaiki oraz szklane panele. Dla klienta szczególnie istotne było, by zarówno mozaika jak i panele miały ten sam odcień bieli. Ponieważ dobór materiałów okazał się nie lada wyzwanie, klient skierował swoje kroki do nas, a nam udało się spełnić jego oczekiwania.

Białe, lekko połyskujące elementy mozaiki w połączeniu ze szklanymi panelami z barwnym nadrukiem prezentują się bardzo interesująco same w sobie. Dodatkowo doskonale komponują się z pozostałymi elementami wystroju wnętrza. Kremowe ściany sprawiają, że poszczególne elementy mozaiki są bardziej widoczne. Nieco ciemniejsze blaty oraz czarno białe fronty szafek dodatkowo podkreślają urodę wykorzystanego szkła.

Pisząc o mozaice szklanej w kuchni nie można pominąć również jej funkcjonalności. Trzeba wyraźnie podkreślić, że szklane elementy znajdujące się na ścianie nie tylko ją ozdabiają, ale przede wszystkim chronią przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Tłuste plamy, które mogą powstać w trakcie przygotowywania posiłku i zniszczyć ścianę pokrytą farbą, dla mozaiki i paneli nie są groźne. Wystarczy ściereczka, letnia woda i odrobina płynu do naczyń, aby każde zabrudzenie zniknęło.

Nasz klient jest zdania, że wybór szkła jako materiału wykończeniowego okazał się bardzo trafny. Szklane powierzchnie nadają kuchni świeżego wyglądu a dodatkowo są funkcjonalne i praktyczne.