Czerń to kolor, który nadaje pomieszczeniom niezwykłej elegancji. Stylowe, czarne meble, ceramika, dodatki to wszystko sprawia, że pokoje czy kuchnie prezentują się bardzo efektowne. Pojawia się jednak pytanie czy czarny kolor nadaje się do łazienki? Oczywiście, że tak  – ale nie zawsze.

Pięknie ale nie przygnębiająco

Kolor czarny nadaje pomieszczeniom niezwykłej elegancji. Sprawia, że przestrzeń zyskuje na atrakcyjności. Nawet niewielkie, czarne detale potrafią zmienić wygląd pokoju czy kuchni. Podobnie jest w przypadku łazienki. Czerń nadaje jej dodatkowej elegancji i blasku, ale z jej ilością należy bardzo uważać. Nadmiar czarnego koloru może sprawić, że zamiast stylowego pomieszczenia powstanie miejsce o przygnębiającym charakterze.

Czarne elementy w aranżacji przestrzeni w łazience

W przypadku łazienki gama dostępnych elementów wystroju wnętrz w kolorze czarnym jest bardzo szeroka. Wśród najczęściej stosowanych są materiały wykończeniowe w tym kolorze takie jak płytki, mozaika czy panele szklane. Montowane są one na podłodze oraz ścianach. Niekiedy zajmują całą powierzchnię lub pojawiają się tylko w ściśle określanych miejscach. Za pomocą płytek czy mozaiki w czarnym kolorze może być wyodrębniona dowolna przestrzeń użytkowa. Wśród innych ciemnych dodatków są meble oraz blaty łazienkowe. Te elementy coraz częściej pojawiają się w modelowych aranżacjach łazienek, jednak w naszych domach są jeszcze dość rzadko spotykane.

Czerń w małych łazienkach

Czerń wspaniale prezentuje się w dużych pomieszczeniach. Nadaje im elegancji i splendoru. W małych łazienkach, które mamy w blokach czarne ściany czy podłogi sprawiają, że stają się one mniejsze, ciemne i przygnębiające. Nie oznacza to jednak, że nie można tam umieścić czarnych detali. Jedną z ciekawych opcji może być ułożenie na podłodze mozaiki, w której co pewien czas pojawiają się czarne elementy. Innym sposobem umieszczenia czerni w łazience może być wybranie jasnych płytek z czarnymi ozdobami. Kolejną opcją może być umieszczenie w łazience czarnych elementów użytkowych, które można w dowolnej chwili wymienić i przez to zmienić zupełnie wygląd pomieszczenia. Do tego celu świetnie nadają się m.in. czarne ręczniki, mydelniczki itp. Choć na te elementy rzadko zwracamy uwagę mogą one sprawić, że łazienka zyska zupełnie nowy wygląd.

 

Czerń w łazience to doskonały pomysł. Jednak warto zastanowić się nad jej zastosowaniem oraz ilością czarnych elementów, które pojawią się w tym pomieszczeniu. Elementy wykończeniowe takie jak czarna mozaika czy płytki na podłodze czy ścianie, świetnie sprawdzają się w dużych łazienkach, natomiast w małych mogą sprawiać przygnębiające wrażenie. Zupełnie inaczej jest w przypadku drobnych detali dekoracyjnych. Małym łazienkom nadają splendoru, zaś w dużych niemal zupełnie giną. O tym w jaki sposób wprowadzimy czerń do naszych łazienek musimy zadecydować sami.